Pristupačnost
Pristupačnosti

Prethodni članak
NATJEČAJ

Sljedeći članak
Radionica na plaži

0995371313 info@djecjivrticvis.hr
pon-pet 6:30-16

Dan grada Visa

/

U utorak 30. travnja 2024. obilježili smo Dan Grada i zaštitnika sv. Jurja prigodnom priredbom i izložbom pod nazivom „Od Luke do Lucice, Vis u ocima i sarcima naše dice“. Kao i svake godine naglasak je bio na kulturnoj baštini našeg otoka.

Kroz šetnje od Luke do Kuta smo uočavali zanimljivosti i sve što nas okružuje u svakodnevnom životu (kulturne znamenitosti, biljni i životinjski svijet, ljude i njihove djelatnosti) i djecu učili govoriti na viškom dijalektu. Ono što smo vidjeli zabilježili smo fotografijom, slikanjem i crtanjem.

Barba Toni nas je ugostio na ribarskom brodu „Biokovac“ i djeci objasnio na koji način i čime se love srdele. Djeca su imala priliku vidjeti koju opremu ima brod i za što se ona koristi.

Veselom priredbom u kojoj su uživali veliki i mali još jednom smo čestitali rođendan našem Gradu.